newsy rss Kredyty mieszkaniowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Redukcja emisji CO2. Przed szczytem UE znaleźliśmy sojuszników
Szczyt UE odbędzie się w Brukseli 23-24 października. Ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w UE po 2020 roku. Jak zareagował rynek walutowy na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?
Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 punktów bazowych i od jutra będzie ona wynosić 2,00 procent w skali rocznej. Minister zdrowia zdecyduje, co można sprzedać w sklepiku szkolnym
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji
Ranking kredytów mieszkaniowych lipiec 2012

2012-07-19


Czerwiec przyniósł wzrost wysokości standardowej marży hipotecznych kredytów udzielanych w PLN. Porównując wys. marży dla mieszkaniowego kredytu w wysokości 150 000 PLN udzielonego klientowi posiadającemu środki własne w wys 50proc można zauważyć.


, że w Deutsche Banku marża wzrosła o 0,1 pp. (z 0,8proc do 0,9proc), a w PKO BP o 0,11 pp. (z 0,99proc do 1,1proc). Najwyższy wzrost marży o 0,3 pp. (z 0,99proc do 1,29proc) został odnotowany w eurobanku. W lipcu czołówkę najlepszych kredytów mieszkaniowych tworzą: Deutsche Bank, Bank BPH i Getin Bank. Założenia rankingu: Kredyt na 50proc LTV, Kwota kredytu 150 000 zł, waluta PLN, okres spłaty 30 lat. Raty równe. Opłata za uzyskanie kredytu oraz jakiekolwiek inne opłaty - ubezpieczenie itp. kredytowane- uwzględnione są w miesięcznej racie. Klienci: rodzina 2+2 (rodzice uzyskują razem 5174 zł, tj. dwukrotność przeciętnego wynagrodzenia netto, rodzice pracują na podstawie umowy o pracę na stałe, mieszkają w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców). Ich obowiązkowe miesięczne opłaty (koszt utrzymania) stanowią 800 zł, nie mają innych kredytów, nie korzystają z kart kredytowych, wiek najstarszego kredytobiorcy - 35 lat. Opłata za uzyskanie kredytu wliczona w comiesięczną ratę. Oferta z cross-sell.

Na pierwszym miejscu znalazł się Deutsche Bank. Miesięczna rata kredytu hipotecznego uruchomionego przez ten bank wynosi 897,40 zł.

Obejmujący drugie miejsce w porównaniu Bank BPH ma podobne wymagania względem kredytobiorcy, któremu zaproponuje kredyt mieszkaniowy na korzystnych warunkach. Ceną za zerową opłatę za uzyskanie kredytu, miesięczną ratę w wys 897 zł.

W Getin Banku zajmującym najniższą pozycję na podium miesięczna rata kredytu wynosi 916 zł.

Mimo niekorzystnej sytuacji na rynku finansowania nieruchomości w polskich bankach do tej pory można liczyć na dość korzystne warunki kredytowania.


Zobacz więcej:
Podobne artykuły:

Deutsche Bank PBC: Nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w złotówkach
Deutsche Bank PBC udostępnia nowe pakiety kredytów mieszkaniowych w PLN: Standardowy, Ubezpieczeniowy oraz Inwestycyjny, uzależnione od rodzaju usług Deutsche Bank PBC, z których korzysta kredytobiorca.

Credit Agricole promuje kredyt hipoteczny 3x0
Zerowa prowizja, brak opłat za wycenę wartości nieruchomości oraz możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez dodatkowych kosztów to aktualna propozycja banku Credit Agricole dla osób poszukujących finansowania na cele mieszkaniowe.

Kredyt hipoteczny z gwarancją oprocentowania w Banku BGŻ
Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową. To innowacyjne podejście Banku do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego klientów poprzez raty równej wysokości.

Kredyt hipoteczny w parze od eurobanku
Ostatnia propozycja kredytowa eurobanku to reakcja na zakończenie programu Rodzina na swoim. W eurobanku nie tylko małżonkowie mają szanse na uzyskanie bogatszej propozycji kredytu hipotecznego.

Getin Noble Bank zwycięża w hipotekach Getin Noble Bank zwycięża w hipotekach
Getin Noble Bank otrzymał pierwsze miejsce w rankingu banków hipotecznych, według Comperia.pl. Analitycy bardzo dobrze ocenili ofertę kredytową banku oraz elastyczne podejście do klienta.

Wydłużenie oferty specjalnej kredytów hipotecznych Deutsche Bank PBC
Deutsche Bank PBC przedłużył dotychczasowe oferty specjalne kredytów hipotecznych do 31.01 bieżącego roku. Jednocześnie osoby zainteresowane finansowaniem zakupu nieruchomości mogą korzystać z mniejszych marż.

Deutsche Bank PBC przedłuża ofertę specjalną kredytów mieszkaniowych
Do końca listopada bieżącego roku Deutsche Bank PBC wydłużył promocję, w ramach której jest możliwość skorzystania z mniejszych marż kredytów mieszkaniowych w PLN.

Kredyty mieszkaniowe:
Informacje finansowe:
Nowe produkty bankowe

Kursy walut NBP 2020-10-19
USD3,8761-0,55%
EUR4,5498-0,27%
CHF4,2448-0,29%
GBP5,0374-0,07%